fbpx

16.10.2019

Розмовний клуб італійської мови від 12 жовтня!

Розмовний клуб італійської мови про нарцисизм, і жодного нарциса! Ну хоча б квітка!

А Ви, знаєте, до речі, легенду про появу цієї квітки? А ми знаємо, бо читали уривок із “Метаморфозів” Овідія італійською мовою на розмовному клубі, та намагались зрозуміти усю історію, декламували та перекладали! Тож це самозакоханий юнак Нарцис був покараний за свою зверхність та нехтування німфою Ехо, за що його прокляли закохатися та не мати можливості бути з об’єктом своєї любові. Отак одного разу побачивши своє відображення у воді, бідний Нарцис не міг відвести погляду від самого себе, та зрештою, стрибнув у воду, намагаюсь таким чином “бути із самим собою”. Як це буває у всіх легендах, доля його була трагічна, а на місці, де він проводив години самоспоглядання, проросли жовто-білі квіти, що ми їх називаємо зараз нарцисами!

Отака-от історія! Повчальна з одного боку, а з іншого, історія знає не один приклад нарцисизму у літературі, кіно та повсякденному життю.

Проте, не слід вже так негативно ставитись до цього феномену, адже, за словами Фройдами, у кожного із нас від народження є ця нарцистична частина. Бачили, як діти радіють, коли їх хвалять? І це здорова людська потреба. Проблемою вона стає, коли є дефіцит або навпаки надлишок восхваляння. Як то кажуть, що занадто, то нездраво!

Чого не буває занадто, то це нашого розмовного клубу італійської мови щосуботи! Тож alla prossima!

P.S. Дякуємо Джорджо Трояно за чудово підготовлений та проведений воркшоп!