fbpx

26.5.2019

Розмовний клуб італійської мови від 25 травня!

Згідно усіх правил, розпочали наш розмовний клуб італійської мови, присвячений правилам поведінки, із філіжанки італійської кави! Такі вже у нас правила: починати із цього розмовний клуб!

Проте потім, не відкладаючи, ми перейшли до нашої головної теми розмови та в процесі бесіди зробили справжній порівняльний аналіз речей, які вважаються проявами некультурної поведінки в Україні та Італії! Спершу список поповнювався в обох колонках. Так, наприклад, в Італії некультурно плювати на вулиці. Не так, щоб в Україні це вважалось високою культурою, просто в Італії та ніхто не робить.

Справедливим для обох наших країн є правило “не кидати сміття на вулиці”. І як би “некультурно” це не було, ні деяких італійців, ні українців це не зупиняє.

А далі ми відкрили нашому носієві італійської мови Ріккардо “вікно в Україну” з переліком того, за що тебе вважатимуть “maleducato”:

-не поступитися місцем жінці в транспорті,
-не відкрити їй двері, заходячи в приміщення, або не подали руку з машини (не відкривши перед тим двері)
-заходити в квартиру та не знімати вуличне взуття;
-висікуватися, знаходячись серед людей;
-голосно говорити в публічних місцях;
-подавати жінці руку для рукостискання при зустрічі;

І це далеко не повний список. Приголомшені італійці не можуть собі втямити, як ми живемо з такими суворими правилами. Тому нашу розмову продовжив обмін ідеями про те, куди поїдемо влітку. Тож на цій веселій ноті ми вирішили, зробити темою нашого розмовного клубу “ігри”. Проте пограємо ми аж за 2 тижні 8 червня! Слідкуйте за новими оголошеннями!