fbpx

31.10.2019

Dolcetto o scherzetto? Чи святкують Хелловін в Італії?

Відповідь на ці питання очевидна із самої назви, оскільки італійці вже встигли одомашнити “американську” типову фразу Хелловіна “trick or treat?”, перетворивши її на “Dolcetto o scherzetto?” (частування чи розіграш?).

І лунає ця сакраментальна фраза у вечір 31-го жовтня по усіх усюдах містечок із вуст італійських bambini, що грунтовно готуються до цього важливого дня напередодні! Розмальовують власноруч паперові сумочки “страшними” малюнками ll teschio (череп), la zucca (гарбуз), щоб наступного дня наповнити їх солодкою “здобиччу”. Розвішують в будинку павутину, il fantasma (привид), надувних або намальованих, вбираються у костюми Дракули, надягають відьминські шляпи (il cappello da strega) та роблять відповідний хелловінський макіяж!

Так було не завжди, в Італії це свято теж “запозичене”, і італійські nonni також призвичаються до цих традиції. Але ж яке це свято популярне тепер, якщо кожен магазинчик у вечір 31 жовтня готовий до приходу маленьких гостей, що будуть в один голос кричати “Dolcetto o scherzetto?”, і кожен продавець із посмішкою буде готовий віддати заготовлені “dolcetti”. Принаймні ця історія стосується маленьких італійських містечок, і в цьому почасти і є їхня перевага – всі одне одного знають та радо приймають гостей, чи то вони у магазині, чи в когось в будинку.

Можна було б назвати це особливим видом паломництва, бо вулиці просто переповнені ватагами дітей, що одне за одним біжать від пункту А до “Дзети”, дзвонять у всі під’їзди, що трапляються їм на шляху, і їм відчиняють двері, щедро даруючи запаси солодощів!

Та що там, заради такого навіть прикрашають цілі будинки, перетворюючи їх на будинки жахів! Гігантські павуки та павутиння на стінах, що підсвічуються червоним, як кров Дракули, кольором. Але не всіх італійських дітей така забава веселить, “бамбіні” поменше можуть злякатися і власного татка, що вирішив постати в образі моторошного “фантазми”. Та це нічого, адже свій страх вони зможуть потім заїсти наповненими догори пакунками солодощів, що вони назбирали під час цього гамірливого паломництва!

Гарного усім свята від школи італійської мови Studio Bravissimo!